Pozdravljeni “Bojevniki”!

En lep pozdrav ob koncu tedna dragi učenci, spoštovani starši.

Danes bi želela z vami deliti zapis ge. Janje Dermastija, ki ga je delila s člani skupine “Osamimo virus, ne sebe”….. Vzpodbudne besede, ki jih lahko beremo znova in znova….

TUDI TI SI POMEMBEN BOJEVNIK

naj naši otroci slišijo ta stavek vsak dan.

Pohvalimo prosim otroke:

*da se držijo navodil
*da opravljajo šolske obveznosti na drugačen način
*da zdržijo doma brez družbe prijateljev
*da nam pomagajo pri vsakdanjih opravilih
*da se znajo tudi samozaposliti, ko mi opravljamo službene obveznosti
*da …….

In ja, imajo pravico biti tudi tečni, zdolgočaseni, prestrašeni, jezni. In mi odrasli smo njihov varen pristan, kjer so lahko točno takšni kot so. Človeški.

In ravno zato jim povejmo, da je tudi ON pomemben v tej vojni proti nevidnemu, hudobnemu sovražniku. Ker SODELUJE. In da vemo, da je težko. A, da bomo skupaj zmogli – kot družina .

Zelo pomaga, če smo ustvarjalni. Če se otroci dolgočasijo izvlecite kostume za maškare ali izdelajte sami oprave bojevnikov. Igrajte se, da je v slogi moč, da bomo skupaj premagali hudobneže (viruse) in da bomo ZMAGALI .

…tudi ti si bojevnik!

Pedagog Andrej in psihologinja Tamara